II Konferencja dla projektantów

Bieżąca strona nie istnieje w języku docelowym.

Czy chcesz zmienić język i przejść do strony głównej, czy chcesz pozostać na bieżącej stronie?

Change Language
II Konferencja dla projektantów

Agenda

 
GODZINY   Harmonogram II Edycji Konferencji Dla Projektanów #ProjektowaniELEKTRYCZNE TEMAT 
10:00 - 10:15

Prowadzący: Fronius / Maciej Piliński

 Przywitanie Gości
 10:15 - 10:30 Hensel / Przemysław Salamon Dobór rozdzielnic dedykowanych do przemysłowych instalacji fotowoltaicznych 
 10:30 - 10:45 Solar-log /  Paweł Jeliński Regulacja mocy czynnej i biernej wymagana przez OSD 
 10:45 - 11:00 Jean Mueller /  Michał Kowol
Dobór zabezpieczeń przetężeniowych i przeciwprzepięciowych w instalacjach fotowoltaicznych - przykłady zastosowania 
 11:00 - 11:30 Przerwa kawowa 
 
 11:30 - 11:45 Loxone / Adam Węgrzyn
Projekt systemu zarządzania energią w budynku komercyjnym jako sposób obniżenia kosztów eksploatacji 
 11:45 - 12:00 Fronius / Katarzyna Sidzina 
Fronius Tauro na inwestycjach komercyjnych - dobór funkcjonalności i najważniejsze zalety 
 12:00 - 12:15 Fronius / Sebastian Słabosz Tips & Tricks w komercyjnych instalacjach fotowoltaicznych 
 12:15 - 12:30 Sunova / Paweł Jeliński Najważniejsze aspekty doboru modułów PV z punktu widzenia Projektanta 
 12:30 - 13:00 Elstan / firma projektowo-wykonawcza / projektant Stanisław Osiński Ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa, uziomy oraz błędy popełniane w instalacjach 
 13:00 - 13:15 Sonel / Piotr Pawlik Jakich pomiarów systemów elektroenergetycznych należy dokonać na potrzeby projektu instalacji fotowoltaicznej? 
 13:15 - 14:15 Lunch + networking   
14:15 - 14:30  Fronius / Piotr Wowra Możliwości komunikacyjne falowników Fronius Tauro w kontekście monitorowania, sterowania i integracji z innymi systemami  
14:30 - 15:00  BlueSol / Dariusz Bucholski Wspomaganie projektowania instalacji przemysłowych za pomocą oprogramowania BlueSol - studium przypadku 
15:00 - 15:30  Globtechnic / Michał Pobłocki Projektowanie systemów magazynowania energii do instalacji fotowoltaicznych 
15:30 - 16:00 Przerwa kawowa  
16:00 - 16:30  Obo Bettermann / Arkadiusz Maciak

Ocena konieczności stosowania instalacji ochrony odgromowej i wybór klasy ochrony (LPS). Oprogramowanie do kalkulacji ryzyka wyładowania piorunowego firmy OBO Bettermann.

16:30 - 16:45  Keno / Tymoteusz Wieczorek Dobór konstrukcji na przemysłowe instalacje fotowoltaiczne.
16:45 - 17:00  TÜV Thüringen Polska / Agnieszka Kiszka Certyfikacja konstrukcji wsporczych dla paneli fotowoltaicznych. Co powinieneś wiedzieć, aby spełnić wymagania przepisów europejskich? 
17:00 - 17:05  Ogłoszenie Informacja o ogłoszeniu zwycięzców QUIZ’u o godzinie 19:00 w sali bankietowej3. 17:30 - 18:00 Przerwa kawowa we Foyer
 17:05 - 17:30 Organizacja QUIZ’u z zagadnień poruszanych na konferencji   
17:30 - 18:15  Przerwa kawowa we Foyer  
18:15 - 01:00 Bankiet wieczorny  

 

STOISKA PARTNERÓW

Tak, wiemy, że czas prelekcji jest ścisły, ale nie martwcie się! Partnerzy będą mieli swoje stoiska we FOYER. Będziecie mieli możliwość rozmowy z każdym w kuluarach celem rozwinięcia interesujących Was kwestii.

 


Wydarzenie poprowadzi Maciej Piliński – dyrektor jednostki biznesowej Solar Energy w firmie Fronius Polska Sp. z o.o.

Maciej Piliński jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, kierunku Zarządzanie Energią Elektryczną.

Tytuł doktora nauk technicznych obronił w 1997 roku w Instytucie Cybernetyki Technicznej Politechniki Wrocławskiej zajmując się zagadnieniami sztucznej inteligencji (Fuzzy Logic oraz Neural Networks).

Od 2010 roku zdobywał doświadczenia na rynku fotowoltaiki w Polsce, gdzie czynnie uczestniczył w projektach oraz realizacjach różnorodnych instalacji o mocy od 3kWp do 2MWp, zdobywając unikatowe doświadczenia projektowo-wykonawcze. Jest członkiem i  niezależnym ekspertem wielu stowarzyszeń, autorem licznych publikacji i prezentacji, które od wielu lat skupiają się na propagowaniu standardów i jakości w realizacji  instalacji PV. Z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki (PSRF) bierze udział w pracach Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) przy opracowaniu wytycznych związanych z bezpieczeństwem pożarowym instalacji fotowoltaicznych.

Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o. - oddziału Fronius International GmbH, wiodącego producenta falowników PV i urządzeń do magazynowania i zarządzania energią. Od stycznia 2016 roku pracuje na stanowisku Sales Director jednostki biznesowej Solar Energy.

Od lutego 2022 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki (PSRF).

Prywatnie i hobbistycznie jest miłośnikiem wszelkich rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej i inteligentnych budynków.

Paweł Jeliński, SUNOVA & SOLARLOG

Paweł Jeliński – absolwent Aarhus School of Business z dziedziny handlu i finansów, w PV od 2012 roku. Ekspert z dziedziny datalogerów, telemechaniki oraz modułów PV

 

Dariusz Bucholski, Bluesol

Mgr inż. Dariusz Bucholski

Wyłączny dystrybutor w Polsce oprogramowania do projektowania instalacji fotowoltaicznych i trener BlueSol od 2013 roku. Projektant  elektrowni fotowoltaicznych i sieci elektroenergetycznych, Audytor i osoba nadzorująca budowy na Elektrowniach Fotowoltaicznych. Od 2008 roku własna działalność w zakresie montażu, serwisu, diagnostyki i pomiarów dla systemów fotowoltaicznych. Od 2005 roku zajmuje się automatyką przemysłową i branżą elektroenergetyczną. Od kilku lat prowadzi szkolenia w zakresie projektowania systemów fotowoltaicznych w Centrum Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki w Warszawie.

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechaniki Energetyki i Lotnictwa. Kierunek: Nowoczesna Energetyka Odnawialna

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Elektryczny. Kierunek: Elektroenergetyka

Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki Kierunek: Automatyka i Robotyka

 

Michał Kowol, Jean Mueller

Wykształcenie kierunkowe zdobywał na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z branżą elektrotechniczną związany jest od początku swojej ponad 30 letniej drogi zawodowej. Od 2007 roku pracuje w firmie Jean Mueller Polska, w której zajmuje się wsparciem technicznym oraz tworzeniem ofert handlowych dla klientów z obszaru Polski południowej.

 

Adam Węgrzyn, Loxone

Sales Manager MDU w firmie Loxone.

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się sprzedażą oraz pomocą przy wdrażaniu automatyki budynkowej. Z powodzeniem buduje relacje z klientami. Głównym celem firmy Loxone jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w celu poprawy wydajności i efektywności budynków.

 

Agnieszka Kiszka, TÜV Thüringen

Ukończyła Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej.

Pracę dyplomową z zakresu technologii laserowych obroniła w Katedrze Spawalnictwa.

Po ukończeniu studiów  rozpoczęła pracę w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach w Zakładzie Technologii Zgrzewania i Inżynierii Środowiska. Realizowała prace badawcze związane z technologią zgrzewania z mieszaniem materiału zgrzeiny FSW (friction stir welding), a także ze zgrzewaniem wibracyjnym tworzyw termoplastycznych. W 2007 roku rozpoczęła studia magisterskie również na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, a pracę magisterską obroniła w roku 2009 w Katedrze Spawalnictwa.

Od roku 2011 rozpoczęła pracę w Zakładzie Technologii Spawalniczych Instytutu Spawalnictwa, gdzie zajmowała się niskoenergetycznymi wariantami spawania metodą MIG/MAG, lutospawaniem MIG/MAG, spawaniem metodą TIG w tym spawaniem orbitalnym. W trakcie pracy w Zakładzie Technologii Spawalniczych była członkiem zespołów badawczych realizujących prace statutowe.

Jest autorką i współautorką ekspertyz badawczych i prac realizowanych na potrzeby przemysłu. Wygłasza referaty na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest autorką i współautorką artykułów naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach również z Listy Filadelfijskiej.

W 2012 roku została słuchaczem i uzyskała tytuł Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika, IWE, w 2013 roku została inspektorem badań wizualnych VT2, a w 2018 inspektorem badań penetracyjnych PT2.

W trakcie pracy w Instytucie Spawalnictwa była wykładowcą na kursach IWE, IWI, IWT, IWS. Od 2018 roku związana z TÜV Thüringen Polska, początkowo jako Specjalista ds. Spawalnictwa, aktualnie Inspektor, Rzeczoznawca i Manager ds. Szkoleń Technicznych.

W 2023 roku uzyskała tytuł Międzynarodowego Inspektora Spawalnictwa IWI-C.

Jest szczęśliwą mamą Zosi i Oli. W wolnym czasie  realizuje swoje pasje w tym podróże, jazdę konną i morsowanie. Nieźle gotuje.

 

Sebastian Słabosz, Fronius Polska

Sebastian Słabosz jest absolwentem Kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, następnie ukończył studia Podyplomowe Energetyka Jądrowa. Przez blisko 6 lat był związany z branżą ppoż, gdzie na stanowisku Service Manager był odpowiedzialny za region Centralno-wschodniej Europy. W firmie Fronius Polska pracuje od blisko 3 lat, aktualnie na stanowisku Kierownik Działu Wsparcia Technicznego w jednostce biznesowej Solar Energy. Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki (PSRF). Prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji ze szczególnym uwzględnianiem motocykli, a także interesuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi.

 

Piotr Wowra, Fronius Polska

Piotr Wowra ukończył studia wyższe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat pracował w firmach zajmujących się sprzedażą i produkcją energii elektrycznej. Od 2016 roku jest związany z rynkiem fotowoltaiki. W 2019 roku jego drogi zawodowe skrzyżowały się z firmą Fronius Polska, gdzie rozpoczął pracę w jednostce biznesowej Solar Energy w dziale Wsparcia Technicznego. Od tego czasu wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie pomagając Instalatorom w ich codziennej pracy. W wolnych chwilach zajmuje się programowaniem oraz tematyką Smart Home.

 

Katarzyna Sidzina, Fronius Polska

Katarzyna Sidzina kończąc studia magisterskie na kierunku komunikacja wizualna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, wcześniej studiując zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu szybko rozpoczęła pracę w firmie, w której poszerzała wiedzę z prawidłowej obróbki przewodów i kabli.

Nieoczekiwanie doradzanie Instalatorom, marketing, sprzedaż, PR, budowanie wizerunku marki, kampanie reklamowe, copywriting, media społecznościowe, video marketing, utrzymywanie pozytywnych relacji z Klientami, udział w targach m.in. sektora odnawialnych źródeł energii i wydarzeniach branżowych stało się pasją i codziennością Katarzyny.

Na swojej drodze spotkała dużo osobistości sektora OZE (między innymi obecnego Szefa, Dyrektora działu Fronius Polska Solar Energy – Macieja Pilińskiego), z którymi do dzisiaj utrzymuje dobre relacje. Aktualnie swoje wypracowane doświadczenie przekłada na działania w firmie Fronius Polska wraz z aktywnym promowaniem rozwiązań (m.in., falowniki Tauro) do komercyjnych instalacji fotowoltaicznych.

Codzienny kontakt Katarzyny z Inwestorami, firmami instalacyjnymi, projektantami sprawia, że obszar elektrowni słonecznych jest jej szczególnie bliski. Warto wspomnieć również o tym, że od zawsze promuje rozwiązania najwyższej jakości – w tym aspekcie niewiele się zmieniło. Co istotne, robi to niezmiennie z pasją.

Ponadto, od ponad 4 lat Jej celem jest budowanie świadomości na rynku, że posiadanie wysokiej jakości rozwiązań przyczynia się przede wszystkim do zapewnienia bezpieczeństwa instalacji PV, długiej żywotności i stabilności całego systemu. Katarzyna, przez trzy lata aktywnie współpracowała z producentem falowników Fronius pod kątem marketingowo-partnerskim. Fronius był również jednym z Klientów Katarzyny. Później ta współpraca przeobraziła się w jeszcze ściślejszą i tak od czerwca 2021 roku jest członkiem zespołu jednostki biznesowej Fronius Polska Solar Energy.

W roku 2021 ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W wolnych chwilach z dala od miasta pasją Katarzyny poza rozwijającymi działaniami w pracy jest malowanie obrazów, w których przodują krajobrazy. Uwielbia również kontakt z naturą i rozwijanie swoich umiejętności, będąc wielozadaniową w wielu aspektach zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Kreatywna nie tylko w pracy, ale również prywatnie. Uwielbiająca spontaniczne wyjazdy i sytuacje, które nie zawsze są zaplanowane.

 

Tymoteusz Wieczorek, Keno

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Posiada 7-letnie doświadczenie w branży OZE. Obecnie związany z firmą KENO, gdzie na stanowisku specjalisty ds. technicznych pełni funkcję wsparcia technicznego oraz prowadzi szkolenia produktowe. Nieustannie poszerza swoją wiedzę oraz zdobywa nowe kwalifikacje z zakresu fotowoltaiki, nowych technologii i zaawansowanych technologicznie rozwiązań zarządzania energią.

 

Arkadiusz Maciak, OBO BETTERMANN

Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ukończył Automatykę i Robotykę na Wydziale Elektrycznym oraz Organizację i Zarządzanie na Wydziale Ekonomii i Marketingu. Aktualnie pracuje na stanowisku Product Managera odpowiedzialnego za m.in., ofertę ochrony odgromowej oraz przeciwprzepięciowej w OBO Bettermann Polska. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał m.in., w takich firmach jak: Schneider Electric, Philips, Robert Bosch, Danfoss. Prywatnie żonaty, córka Paula, uwielbia podróże oraz fotografię.

 

Stanisław Osiński, Elstan

Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Kierunek elektrotechnika, specjalność elektroenergetyka. DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 2023-1993 Działalność własna: Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe ELSTAN Stanisław Osiński 1994-1988 Kierownik sekcji energetycznej Przedsiębiorstwo Zagraniczne  ALMA w Poznaniu 1975-1988  Majster robót elektrycznych Zakłady Remontowo Budowlane w Poznaniu Uprawnienia do kierowania i projektowania instalacji elektrycznych bez ograniczeń, członek WIIB. Uprawnienia E i D. Od 2013 autoryzowane biuro projektowe przez firmę DEHN, Certyfikowany projektant instalacji odgromowych VDS -2022. Członek Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej Hobby Narciarstwo, kolarstwo, fotografia, podróże.

 

Piotr Pawlik, Sonel

Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w Grupie Sonel. Doświadczony specjalista, który konsekwentnie realizował strategię budowania rynków eksportowych zarówno w Europie jak i w USA. Współpracował przy wielu projektach szkoleniowych, marketingowych i sprzedażowych. Piotr aktywnie uczestniczył w procesach wdrażania nowych produktów. Współpracował przy kilku nowych konstrukcjach mierników, takich jak wielofunkcyjny miernik MPI-530-IT, miernik do pomiaru bezpieczeństwa PAT-805/806-IT,  a także brał udział w procesie dostosowania produktów Sonel do rynku amerykańskiego. Piotr to specjalista, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń on-line, stacjonarnych oraz indywidualnych, dzięki którym uczestnicy mają możliwość uzyskania fachowej wiedzy. Dzięki szkoleniom prowadzonym przez Piotra pogłębisz wiedzę na temat obsługi mierników SONEL S.A. oraz podstaw prowadzenia pomiarów.

 

Przemysław Salamon, Hensel

Absolwent elektrotechniki na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Studiów Podyplomowych z zakresu projektowania instalacji i urządzeń elektrycznych na Politechnice Warszawskiej. Dyrektor Handlowy w Hensel Polska W przeszłości pracował w: Uesa Polska, ABB, PST.