Paweł Jeliński, SUNOVA & SOLARLOG
Paweł Jeliński – absolwent Aarhus School of Business z dziedziny handlu i finansów, w PV od 2012 roku. Ekspert z dziedziny datalogerów, telemechaniki oraz modułów PV
Paweł Jeliński – absolwent Aarhus School of Business z dziedziny handlu i finansów, w PV od 2012 roku. Ekspert z dziedziny datalogerów, telemechaniki oraz modułów PV
Mgr inż. Dariusz Bucholski
Wyłączny dystrybutor w Polsce oprogramowania do projektowania instalacji fotowoltaicznych i trener BlueSol od 2013 roku. Projektant elektrowni fotowoltaicznych i sieci elektroenergetycznych, Audytor i osoba nadzorująca budowy na Elektrowniach Fotowoltaicznych. Od 2008 roku własna działalność w zakresie montażu, serwisu, diagnostyki i pomiarów dla systemów fotowoltaicznych. Od 2005 roku zajmuje się automatyką przemysłową i branżą elektroenergetyczną. Od kilku lat prowadzi szkolenia w zakresie projektowania systemów fotowoltaicznych w Centrum Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki w Warszawie.
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechaniki Energetyki i Lotnictwa. Kierunek: Nowoczesna Energetyka Odnawialna
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Elektryczny. Kierunek: Elektroenergetyka
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydział Mechatroniki Kierunek: Automatyka i Robotyka
Wykształcenie kierunkowe zdobywał na Politechnice Śląskiej oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z branżą elektrotechniczną związany jest od początku swojej ponad 30 letniej drogi zawodowej. Od 2007 roku pracuje w firmie Jean Mueller Polska, w której zajmuje się wsparciem technicznym oraz tworzeniem ofert handlowych dla klientów z obszaru Polski południowej.
Sales Manager MDU w firmie Loxone.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się sprzedażą oraz pomocą przy wdrażaniu automatyki budynkowej. Z powodzeniem buduje relacje z klientami. Głównym celem firmy Loxone jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii w celu poprawy wydajności i efektywności budynków.
Ukończyła Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej.
Pracę dyplomową z zakresu technologii laserowych obroniła w Katedrze Spawalnictwa.
Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Instytucie Spawalnictwa w Gliwicach w Zakładzie Technologii Zgrzewania i Inżynierii Środowiska. Realizowała prace badawcze związane z technologią zgrzewania z mieszaniem materiału zgrzeiny FSW (friction stir welding), a także ze zgrzewaniem wibracyjnym tworzyw termoplastycznych. W 2007 roku rozpoczęła studia magisterskie również na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, a pracę magisterską obroniła w roku 2009 w Katedrze Spawalnictwa.
Od roku 2011 rozpoczęła pracę w Zakładzie Technologii Spawalniczych Instytutu Spawalnictwa, gdzie zajmowała się niskoenergetycznymi wariantami spawania metodą MIG/MAG, lutospawaniem MIG/MAG, spawaniem metodą TIG w tym spawaniem orbitalnym. W trakcie pracy w Zakładzie Technologii Spawalniczych była członkiem zespołów badawczych realizujących prace statutowe.
Jest autorką i współautorką ekspertyz badawczych i prac realizowanych na potrzeby przemysłu. Wygłasza referaty na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest autorką i współautorką artykułów naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach również z Listy Filadelfijskiej.
W 2012 roku została słuchaczem i uzyskała tytuł Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika, IWE, w 2013 roku została inspektorem badań wizualnych VT2, a w 2018 inspektorem badań penetracyjnych PT2.
W trakcie pracy w Instytucie Spawalnictwa była wykładowcą na kursach IWE, IWI, IWT, IWS.Od 2018 roku związana z TÜV Thüringen Polska, początkowo jako Specjalista ds. Spawalnictwa, aktualnie Inspektor, Rzeczoznawca i Manager ds. Szkoleń Technicznych.
W 2023 roku uzyskała tytuł Międzynarodowego Inspektora Spawalnictwa IWI-C.
Jest szczęśliwą mamą Zosi i Oli. W wolnym czasie realizuje swoje pasje w tym podróże, jazdę konną i morsowanie. Nieźle gotuje.
Sebastian Słabosz jest absolwentem Kierunku Elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej, następnie ukończył studia Podyplomowe Energetyka Jądrowa. Przez blisko 6 lat był związany z branżą ppoż, gdzie na stanowisku Service Manager był odpowiedzialny za region Centralno-wschodniej Europy. W firmie Fronius Polska pracuje od blisko 3 lat, aktualnie na stanowisku Kierownik Działu Wsparcia Technicznego w jednostce biznesowej Solar Energy. Jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Fotowoltaiki (PSRF). Prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji ze szczególnym uwzględnianiem motocykli, a także interesuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi.
Piotr Wowra ukończył studia wyższe na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat pracował w firmach zajmujących się sprzedażą i produkcją energii elektrycznej. Od 2016 roku jest związany z rynkiem fotowoltaiki. W 2019 roku jego drogi zawodowe skrzyżowały się z firmą Fronius Polska, gdzie rozpoczął pracę w jednostce biznesowej Solar Energy w dziale Wsparcia Technicznego. Od tego czasu wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie pomagając Instalatorom w ich codziennej pracy. W wolnych chwilach zajmuje się programowaniem oraz tematyką Smart Home.
Katarzyna Sidzina kończąc studia magisterskie na kierunku komunikacja wizualna na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, wcześniej studiując zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu szybko rozpoczęła pracę w firmie, w której poszerzała wiedzę z prawidłowej obróbki przewodów i kabli.
Nieoczekiwanie doradzanie Instalatorom, marketing, sprzedaż, PR, budowanie wizerunku marki, kampanie reklamowe, copywriting, media społecznościowe, video marketing, utrzymywanie pozytywnych relacji z Klientami, udział w targach m.in. sektora odnawialnych źródeł energii i wydarzeniach branżowych stało się pasją i codziennością Katarzyny.
Na swojej drodze spotkała dużo osobistości sektora OZE (między innymi obecnego Szefa, Dyrektora działu Fronius Polska Solar Energy – Macieja Pilińskiego), z którymi do dzisiaj utrzymuje dobre relacje. Aktualnie swoje wypracowane doświadczenie przekłada na działania w firmie Fronius Polska wraz z aktywnym promowaniem rozwiązań (m.in., falowniki Tauro) do komercyjnych instalacji fotowoltaicznych.
Codzienny kontakt Katarzyny z Inwestorami, firmami instalacyjnymi, projektantami sprawia, że obszar elektrowni słonecznych jest jej szczególnie bliski. Warto wspomnieć również o tym, że od zawsze promuje rozwiązania najwyższej jakości – w tym aspekcie niewiele się zmieniło. Co istotne, robi to niezmiennie z pasją.
Ponadto, od ponad 4 lat Jej celem jest budowanie świadomości na rynku, że posiadanie wysokiej jakości rozwiązań przyczynia się przede wszystkim do zapewnienia bezpieczeństwa instalacji PV, długiej żywotności i stabilności całego systemu. Katarzyna, przez trzy lata aktywnie współpracowała z producentem falowników Fronius pod kątem marketingowo-partnerskim. Fronius był również jednym z Klientów Katarzyny. Później ta współpraca przeobraziła się w jeszcze ściślejszą i tak od czerwca 2021 roku jest członkiem zespołu jednostki biznesowej Fronius Polska Solar Energy.
W roku 2021 ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
W wolnych chwilach z dala od miasta pasją Katarzyny poza rozwijającymi działaniami w pracy jest malowanie obrazów, w których przodują krajobrazy. Uwielbia również kontakt z naturą i rozwijanie swoich umiejętności, będąc wielozadaniową w wielu aspektach zarówno zawodowych, jak i prywatnych. Kreatywna nie tylko w pracy, ale również prywatnie. Uwielbiająca spontaniczne wyjazdy i sytuacje, które nie zawsze są zaplanowane.
Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Posiada 7-letnie doświadczenie w branży OZE. Obecnie związany z firmą KENO, gdzie na stanowisku specjalisty ds. technicznych pełni funkcję wsparcia technicznego oraz prowadzi szkolenia produktowe. Nieustannie poszerza swoją wiedzę oraz zdobywa nowe kwalifikacje z zakresu fotowoltaiki, nowych technologii i zaawansowanych technologicznie rozwiązań zarządzania energią.
Absolwent Politechniki Gdańskiej. Ukończył Automatykę i Robotykę na Wydziale Elektrycznym oraz Organizację i Zarządzanie na Wydziale Ekonomii i Marketingu. Aktualnie pracuje na stanowisku Product Managera odpowiedzialnego za m.in., ofertę ochrony odgromowej oraz przeciwprzepięciowej w OBO Bettermann Polska. Wcześniejsze doświadczenia zdobywał m.in., w takich firmach jak: Schneider Electric, Philips, Robert Bosch, Danfoss. Prywatnie żonaty, córka Paula, uwielbia podróże oraz fotografię.
Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Elektrycznym. Kierunek elektrotechnika, specjalność elektroenergetyka. DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 2023-1993 Działalność własna: Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe ELSTAN Stanisław Osiński 1994-1988 Kierownik sekcji energetycznej Przedsiębiorstwo Zagraniczne ALMA w Poznaniu 1975-1988 Majster robót elektrycznych Zakłady Remontowo Budowlane w Poznaniu Uprawnienia do kierowania i projektowania instalacji elektrycznych bez ograniczeń, członek WIIB.
Uprawnienia E i D. Od 2013 autoryzowane biuro projektowe przez firmę DEHN, Certyfikowany projektant instalacji odgromowych VDS -2022. Członek Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej Hobby Narciarstwo, kolarstwo, fotografia, podróże.
Michał Pobłocki (Product Manager) pracownik firmy Globtechnic, od wielu lat zajmuje się kompleksowo projektowaniem i sprzedażą systemów magazynowania energii jednego z największych producentów systemów wyspowych Victron Energy w Polsce. Długi staż pracy, ukończone szkolenia, wieloletnie doświadczenie pozwalają na rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych problemów klientów. Prywatnie pasjonat nowych technologii.
Absolwent Wydziału Elektroniki na Politechnice Wrocławskiej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w Grupie Sonel. Doświadczony specjalista, który konsekwentnie realizował strategię budowania rynków eksportowych zarówno w Europie jak i w USA. Współpracował przy wielu projektach szkoleniowych, marketingowych i sprzedażowych. Piotr aktywnie uczestniczył w procesach wdrażania nowych produktów. Współpracował przy kilku nowych konstrukcjach mierników, takich jak wielofunkcyjny miernik MPI-530-IT, miernik do pomiaru bezpieczeństwa PAT-805/806-IT, a także brał udział w procesie dostosowania produktów Sonel do rynku amerykańskiego. Piotr to specjalista, który chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zajmuje się prowadzeniem szkoleń on-line, stacjonarnych oraz indywidualnych, dzięki którym uczestnicy mają możliwość uzyskania fachowej wiedzy. Dzięki szkoleniom prowadzonym przez Piotra pogłębisz wiedzę na temat obsługi mierników SONEL S.A. oraz podstaw prowadzenia pomiarów.
Absolwent elektrotechniki na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz Studiów Podyplomowych z zakresu projektowania instalacji i urządzeń elektrycznych na Politechnice Warszawskiej. Dyrektor Handlowy w Hensel Polska W przeszłości pracował w: Uesa Polska, ABB, PST.